Nakon prethodno održanog događaja u Osijeku, REA Sjever je u Varaždinu održala trening edukaciju na temu povećanja energetske učinkovitosti u zgradama s ciljem informiranja o mogućnostima energetskih obnova postojećih zgrada prema najnovijim standardima.
Edukacija je održana u petak 31. listopada 2025. u Tehnološkom parku Varaždin s ciljem jačanja kapaciteta javne uprave i stručnjaka u području uključivanja dionika, planiranja, ugovaranja, financiranja i nadzora energetskih obnova zgrada javnog sektora prema najnovijim standardima energetske učinkovitosti.

Damir Mandić, Voditelj razvoja poslovanja u REA Sjever, prikazao je dosadašnje probleme prilikom energetskih obnova zgrada, moguće izvore financiranja projekata energetske obnove te mogućnosti uključivanja i edukacije krajnjih korisnika.
Sudionici edukacije, predstavnici javne uprave te stručnjaci, tijekom edukacije su razmijenili iskustava o najčešćim preprekama i problemima s kojima se susreću prilikom pripreme, provedbe i praćenja energetskih obnova.
U drugom dijelu programa edukacije, Matej Viljevac, Mlađi voditelj projekata u REA Sjever, održao je demonstraciju ispitivanja zrakopropusnosti u zgradama korištenjem Blower-door testa.

Edukacija u Varaždinu održana je u sklopu projekta OUR-CEE (Overcoming Underperforming Renovation in Central and Eastern Europe), financiranog iz programa EUKI (Europska inicijativa za klimatske promjene).
